Kasulik info

Jooksvaid meetreid m³ kohta

Puit hoia elavana!


Hooldamist vajavad kõik puitpinnad, mis puutuvad kokku välistingimuste mõjuritega. Puit on orgaaniline ja elus materjal, mis on välitingimustes eriti tundlik liigniiskusele ja päikesekiirgusele. Samuti mõjutavad puidu eluiga külmumis- ning sulamistsüklid. Selleks, et puit kauem kestaks, tuleb seda kaitsta ning regulaarselt korralikult hooldada.

Kõik puitpinnad peavad kauem vastu ja säilitavad korrektse välimuse, kui neid regulaarselt puiduõliga töödelda. Olgu nendeks pindadeks siis terrass, õuemööbel, piirded või muud maja osad. Toome näite katmata terrassi laudise hooldusest, mis on pidevalt UV kiirguse käes ning kus soojal ajal tekkivad sademed pinda niisutavad, kuid külmal ajal niiskus jäätub.

Terrassi ehitus kevadel!


Kodustesse tingimustesse terrassi ehitamine annab kodule lisaväärtust ning on täiesti jõukohane tegevus enamusele meist, kes vähegi varem haamrit või saagi käes on hoidnud. Terrassi ehitamiseks on vaja elementaarseid ehitusalaseid teadmisi, kvaliteetseid ehitusmaterjale ning ühte kevadist nädalavahetust. Terrass aitab luua tervikut hoone ja teda ümbritseva aiaga.

Soovitatav on vundamendi ümbruse kasvupinnasest tühjaks kaevata ning täita see liivaga, et vältida hilisemat taimede paljunemist terrassi all. Vundamendi ehituseks on mugav kasutada Fibo plokke. Kuid valikuvõimalusi on tegelikult veel üsna mitu, alates armeeritud betooni valust kuni mingist ajast aianurgas seisvate ja oma otstarvet ootavate vanade vundamendiplokkideni.